Со изобилството на кулинарски локации кои се појавија низ целиот свет, гурманскиот оброк во подножјето на убав водопад сигурно звучи освежувачки …

Ви ја претставуваме Villa Escudero Resort, која се наоѓа во градот Сан Пабло, кој е дел од фасцинантниот Филипини. Нивниот уникатен ресторан се наоѓа во подножјето на водопадот Лабасин, а на гостите им нуди живописни визии, заедно со локалната гастрономија, која се служи на маси од бамбус.

Овие водопади не само што создадат фасцинантна позадина, туку исто така ќе ви дадат можност да уживате во исцелителската моќ на водата. Покрај раскошната гозба составена од локално инспирираните јадења, гостите можат да уживаат во рафтинг, гледање на птиците и во бербите на кокоси.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBvlgari: колекција на накит посветена на филмскиот свет!
Следна објаваОфицијална промоција на новата ŠKODA SCALA
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР