Брендот Bvlgari го пронајде својот пат до нашите срца со драматичната и инспиративна колекција на накит, наречена Cinemagia

Оваа естетска линија е откриена во живописната околина на Капри. Инспирирана од римскиот начин на живот и љубовта која овој бренд ја негува кон филмскиот свет,  линијата содржи нараквици, ѓердани, обетки и прстени.

Настанот на кој беше претставена колекцијата се одигра во вилата Цертоса на Капри, каде што гостите се дружеа со познати личности како што се Кејт Хадсон и Ума Турман, кои присуствуваа како сведоци на магијата на брендот Bvlgari, во почит кон филмската индустрија.

Ѓерданот ги одушеви сите присутни со своите елементи од драгоцени камења и естетска убавина. Премиум инијата беше презентирана за време на модна ревија. И додека присутните ја апсорбираа харизма и елеганција на оваа линија, пејачката Никол Шрезингер ги воодушеви со нејзините песни. Комбинација од соништа, нели?

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПентахаус од 16,5 милиони долари во Mајами!
Следна објаваРесторан во подножјето на водопадот Лабасин,!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР