Ако по некоја шанса сте доволно благословени да имате доволно време и пари за совршен одмор, имаме идеја за вас …

Посетете ги Карибите – овие фасцинантни острови се неодоливи за љубителите на бранови кои немаат одредена мисија. На крајот на краиштата, нема ништо подобро од уживањето во лежалки додека го дишете солениот воздух и повремено ја истегнувате раката за да ја дофатите вашата чаша маргарита.

А ова се главните 4 причини за посета на Карибите:

  1. Пливање со свињи и ражи – Бахамите ги интригаат луѓето со своите прекрасни плажи, а особено со таа која е позната по парсињата и свињите кои ја населуваат. Меѓу мистериозните приказни за тоа како свињите дошле на плажата, кој не би сакал да ужива со нив? Ако морскиот свет е посоодветен за вас, ве советуваме да одите на пливање со ражите и да ги видите овие мистериозни суштества во близина.
  2. Пробајте мешавина од рум и реге
    Ако сте уживале во музиката на Боб Марли како тинејџер, тогаш замислете што може да направи посетата на неговиот роден град за вас. Посетете го Кингстон и уживајте во денот поминат во тематскиот парк, каде што ќе слушате релаксирано реге. Пробајте го омилениот пијалок на капетан Џек Спероу со посета на фабриката Bacardi во близина на Порторико.
  3. Јахтинг – како основа на животот
    Кој е подобар начин да се прескокне од едно на друго острово, освен со помош на јахта? Бројни агенции ќе ви обезбедат луксузно искуство што никогаш досега не сте го доживеале. Антигва и Девствените Острови се најпознати по тоа. Се разбира, ништо нема подобро да ви го разбуди вашиот апетит од свежиот морски воздух, поради што ќе ви биде потребен добар ресторан. Ќе ги најдете најдобрите на Свети Мартин.
  4. Забава на копно, забава на море
    Карибите можат да ви го понудат најдоброто забавно искуство досега. Soggy Dollar Bar, доаѓате со пливање до него, а наградата ќе ви биде најдобриот коктел на светот. За малку помалку интензивно, ве советуваме да го посетите Shirley Heights на Антигва.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMcCANN WORLDGROUP – МРЕЖА НА ГОДИНАТА НА „КАН 2019“, КАКО И СВЕТСКА МРЕЖА НА ГОДИНАТА ЗА „HEALTHCARE“
Следна објаваКако се чистат костимите за капење?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР