Познатата блогерка и претприемач, Кјара Ферањи, се здружи со брендот Ланком за да ја лансира својата прва колекција на шминка …

Колекцијата се состои од богата палета за лице и усни, три ексклузивни нијанси на L’Absolu Mademoiselle Shine Carnitine, трио L’Apsolu Lacquer сјај и ограничено издание на Hypnose Drama Mascara.

“Сакав да создадам колекција за шминка која совршено одговара на мојот стил. Затоа се здружив со брендот Ланком. Работевме заедно на овој производ и комуникација,  што е релевантно за девојките на мојата генерација “, објаснува Кјара.

Инспирирани од нејзиниот познат изглед на шминка и начин на живот кој е полн со акција, Flirting Palette се состои од четири нијанси на кармин, четири сенки за очи, едно розово руменило, три сјајни хајлајтери, сјај за усни и три руменила, што им дава на ентузијастите можност да создадат различни изгледи во зависност од  расположението.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОбјавена целата колекција FENTY на Ријана!
Следна објаваОвој викенд 3Х3 2K19 во SKOPJE CITY MALL
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР