По објавувањето на нејзиниот моден бренд Фенти, Ријана ја претстави целата pop-up колекција во бутикот во Париз …

Лансирана како нешто што е одраз на личниот стил на младата пејачка и претприемач, нејзиниот карактер и искуство, брендот сака да ја покани својата публика и жените од целиот свет со своите ready-to-wear модни парчиња, обувки, аксесоари и очила за сонце.


Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКолку јагоди смеете да консумирате дневно?
Следна објаваЛанком и Кјара Ферањи ја претставија Flirting Palettе!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР