Рајфови или венчиња со ушите на Мики Маус се омилени меѓу децата и некои возрасни …

Disney ја најави својата нова соработка со голем број уметници и брендови. Во својата нова верзија, овие рајфови ќе дојдат со бројни декорации и дизајни, а наскоро ќе бидат достапни и за купување.

Меѓу многуте луѓе кои учествуваа во овој проект, некои од имињата се и брендовите Coach и The Blonds, јувелирските брендови Alex и Ani, дизајнерките Betsey Johnson и Vera Wang, актерката Ashley Eckstein и супермоделите Hajdi Klum и Karli Klos.

Новите Disney Mouse Ears ќе бидат претставени во ограничен број и ќе бидат достапни за купување преку онлајн продавницата на Disney.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовиот парфем на Ralph Lauren – Woman by Ralph Lauren!
Следна објаваДоаѓа летото: 15 најдобри пара чевли со отворени прсти- “slingbacks”!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР