Кога ќе помислите на тетоважа, првото нешто што ќе ви падне на памет е од црна боја или од сино мастило.

Но, постојат тетоважи кои содржат многу необична и невообичаена боја – бела. Нивната деликатна и суптилна природа станува се повеќе популарна меѓу љубителите на тетоважата.

Овие тетоважи често се тешки за забележување, особено ако сте со посветла кожа. Тетовирањето со бело мастило не е одлука која треба лесно да ја донесете, а само добро обучени мајстори за тетовирање можат да работат со оваа боја на мастило.

Related imageImage result for tattoos in white colourImage result for tattoos in white colourRelated image

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКоја е тајната на успешните врски?
Следна објаваМодни совети: Како се комбинираат блузи со цветен дезен?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР