Плочки кои формираат бесконечни патеки …

Освен фактот дека претходно соработувале со Monica Forster Design Studio, шведскиот бренд, Marrakech Design уште еднаш се сврте кон своите сонародници за креирање на нова колекција …

Inga-Lil Ovin, сопственик на Marrakech Design вели: “Сакавме да работиме со Шарлот фон дер Лансен, бидејќи таа се осмели да биде поинаква и бестрашна кога станува збор за дизајнот. Таа има имагинација и хумор, што може да  еднаш да се види во сите нејзини креации “.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛондонскиот бренд `KITRI` го престави пролетниот модел “Jody“
Следна објаваСветската изложба “Во земјата на змејовите” дојде во Скопје!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР