Азија е земја на изгрејсонцето, која привлекува многу туристи со интересниот начин на живот и култура …

Азиските градови се секако прекрасни дела на природата и архитектурата. Токио е место кое ќе ве остави без здив, Кјото е центар на храмови, додека главната атракција е искачувањето на планината Фуџи. Каде и да одите, без разлика дали тоа е Царската планина или модерните делови на урбаниот Токио, ќе бидете воодушевени од прекрасната култура на оваа земја, нејзините одлични декорации, но исто така и многу специфична традиција.

Јапонија е дестинација која најдобро е да ја посетите за време на пролетта. Тогаш, цветааат познатите јапонски цреши, заради кои целата земја е во магично розова боја.

Savršeno proleće u Japanu

Savršeno proleće u JapanuSavršeno proleće u JapanuSavršeno proleće u JapanuSavršeno proleće u JapanuSavršeno proleće u JapanuSavršeno proleće u JapanuSavršeno proleće u Japanu

Savršeno proleće u JapanuSavršeno proleće u JapanuSavršeno proleće u JapanuSavršeno proleće u JapanuSavršeno proleće u JapanuSavršeno proleće u JapanuSavršeno proleće u JapanuSavršeno proleće u JapanuSavršeno proleće u Japanu

Savršeno proleće u Japanu

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДве тишини – Анте Поповски
Следна објаваНајмодерни пролетни Louis Vuitton сандали!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР