Гласот на починатата Amy Winehouse може да се слушне на новата песна “Find My Love” од продуцентот Salaam Remy кој работеше со пејачката на нејзините албуми “Back to Black” и “Frank”.

Песната “Најди ја мојата љубов” треба да биде објавена на компилацијата на Saliam Remy “Do it for the Culture 2”, a во песната гостува и Nas.

Се претпоставува дека синглот е снимен за време на една проба со Remi, пред смртта на Amy Winehouse во 2011 година. “Работата со пријателите е најдобриот дел од уметничкото творештво”, кажа Remi .

Веднаш по нејзината смрт, нејзиниот постхумен албум “Lioness: Hidden Treasures”, колекција на необјавени песни и демо снимки до тој момент, е рангирана на врвот на топ листите во Велика Британија со највисока продажба.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваAlicia Keys ги изненади фановите по доделувањето на Grammy!
Следна објаваБеж бојата е хит на пролетната сезона!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР