Беж бојата е една од боите кои немаат завидна репутација, бидејќи без оглед на тонот, изгледаат невпечатливо и бледо и обично.

Сепак, на беж бојата и успеаја да го освои уличниот стил на Њујоршката модна недела и да се истакне во масата на другите.

Дека  ова е вистина, го докажаа Њујоркчанките и сите други тренди дами кои ја посетија NYFW во креации на песочни бежови бои, комбинирајќи ги со бела и сивкаста беж.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова песна со гласот на Amy Winehouse!
Следна објава`ОЧИ` – АЦО ШОПОВ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР