Американската пејачка Ashley Nicolette Frangipane, позната како Halsey, се искачи за прв пат како соло артист на врвот на Billboard музичката листа Hot 100, со нејзината нова песна “Without Me”.

Оваа песна ја исфрли од првото Arianа Grande со синглот “Thank U, Next”, кој беше  седум недели на тоа место.

Листата Hot 100  постои веќе 60 години.

Halsey е осма жена која во изминатата деценија се искачи на врвот на листата Hot 100. Тоа и успеја и на Rihannа, Katy Perry, Taylor Swift, Adele, Cardi B, Pink и Britney Spears.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеверојатно практична и шик Balenciaga торба!
Следна објаваРеализирани активности во рамките на ,,Европската година на културното наследство 2018“
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР