Neverovatni luksuz jahte retro stila

Софистициран и моќен во исто време, E26 Classic е совршен за отворено море и големи езера. Спортската јахта со должина од 7,85 метри може да се напојува со помош на D4 дизел мотор кој развива 300 коњски сили или бензински мотор V6 со 280 коњски сили. Поради своите интригантни карактеристики, ова може да се нарече супер-јахта.

Related image

Кристијан Гранде направи одлична работа внесувајќи радост во стариот свет на наутиката, комбинирајќи винтиџ карактеристики со современи елементи. ТОА е јасно видливо во заштитното стакло и одсечените прозори. Деталите од тиковината совршено ја усовршуваат визијата за софистицираност, а во исто време создаваат идеален контраст со среброженото тело на овој модел.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајдобри и уникатни трендови на кујни кои ќе владеат во следните дванаесет години!
Следна објаваDIOR модна кампања пролет/лето 2019 – инспирирана од танцот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР