Канализирajќи ја темата на својата модна ревија, кампањата на Диор пролет / лето 2019 се фокусира на танцот и женската форма …

Фотографот Харли Веир соработуваше со моделите Рут Бел и Селена Форест, како и со танчерки за време на овој многу интересен проект. Бодија трикоа, лесни фустани и отворени џемпери, се издвојуваат во оваа нова сезона.

“Мојата работа е поврзана со славење на телото преку облеката и тоа што таа го нуди, на таков начин како што ние се претставиме пред другите, но и пред самите самите себе”, рече креативниот директор на Диор Бренд, Марија Грација Кијури.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеверојатнo луксузна јахта во ретро стил!
Следна објаваНеколку причини зошто ја губите косата?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР