Најдобрите и уникатни трендови на кујни кои ќе владеат во светот на дизајнот во текот на следните дванаесет години, се оние кои комбинираат чувство на релаксација и идеи на друштвен простор со органски детали, светли акценти и стилови кои првенствено го нагласуваат комфорот пред префинетоста.

Создавање на удобно катче е една од идеите што нужно мора да се задржи во текот на 2019 година, ако не сте го направиле порано. Најдобрите кујни се оние во кои луѓето сакаат да се собираат, како и оние кои имаат место за седење со поглед на прекрасно опкружување. Идејата за додавање на голем прозорец кој ќе ви овозможи да ја впие сета моќ на пејсажот е совршена.

Ако постои еден стил кој никогаш нема да излезе од мода, тоа е оној кој ги комбинира модерените и рустичните детали. Во преводот, тоа значи дека вашата кујна мора да содржи модерна функционалност и рустикална естетика. Балансот на овие два контрасни елементи зависи од вашиот личен вкус, структурните карактеристики на просторот и можностите.

Kuhinjski trendovi koji će nas osvojiti ove godine

Kuhinjski trendovi koji će nas osvojiti ove godineKuhinjski trendovi koji će nas osvojiti ove godineKuhinjski trendovi koji će nas osvojiti ove godineKuhinjski trendovi koji će nas osvojiti ove godineKuhinjski trendovi koji će nas osvojiti ove godineKuhinjski trendovi koji će nas osvojiti ove godineKuhinjski trendovi koji će nas osvojiti ove godineKuhinjski trendovi koji će nas osvojiti ove godine

Kuhinjski trendovi koji će nas osvojiti ove godineKuhinjski trendovi koji će nas osvojiti ove godineKuhinjski trendovi koji će nas osvojiti ove godineKuhinjski trendovi koji će nas osvojiti ove godineKuhinjski trendovi koji će nas osvojiti ove godineKuhinjski trendovi koji će nas osvojiti ove godineKuhinjski trendovi koji će nas osvojiti ove godineKuhinjski trendovi koji će nas osvojiti ove godine

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКолекција на торби – Gucci x Walt Disney Mickey Mouse!
Следна објаваНеверојатнo луксузна јахта во ретро стил!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР