Како што веројатно знаете, многу модни брендови дадоа се од себе за да го прослават деведесеттиот роденден на саканиот цртан лик Mickey Mouse ...

Од неговото деби во краткиот филм во 1928 година, Steamboat Willie, овој цртан лик  продолжи да живее и да нè маѓепсува со својот шарм. Една од шармираните брендови е италијанскиот моден Gucci, кој се здржи со Walt Disney Company, за да создаде ексклузивна колекција на торби инспирирани од Mickey Mouse.

Како дел од нивната колекција за пролет / лето 2019, овие торби се дизајнирани така да изгледаат исто како легендарниот цртан лик и тие се совршен омаж за толку важен датум.

Ekskluzivna Gucci x Walt Disney Mickey Mouse kolekcija će se naći u prodaji početkom ove godine.

Ексклузивната колекција на Gucci x Walt Disney Mickey Mouse ќе биде достапна за продажба на почетокот на оваа година.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршени години за стапување во брак!
Следна објаваНајдобри и уникатни трендови на кујни кои ќе владеат во следните дванаесет години!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР