За кампањата, Гучи ја ангажираше Петра Колинс, која беше задолжена за заживување на празничната визија, а Ле Рои во Торино, беше избраното место за кампањата.

Давајќи и нов живот на препознатливата традиција која оди со Новата Година, кампањата претставува совршен комплимент во пристапот кој го има брендот кон празниците.

Освен линијата на накит, торби и обувки, овогодинешната празнична кампања, исто така, вклучува и детска линија на облека.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајголемите Божиќни фестивали низ светот!
Следна објаваKeira Knightley високо котира за уште една номинација на Оскар!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР