Компанијата Нескафе во Јапонија отсекогаш ги претставува своите специјални изданија преку разни интересни обраќања …

Овие уметнички изданија се специјално креирани со latte art leafy foam milk, користејќи го апаратот Nescafe Gold Blend Varistor. Резултатот на тоа е шоља кафе со прекрасен приказ на ремек-делата на Фокусаи, Моне и Ван Гог.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКолекцијата “Coach Lights Up Shanghai” за есен 2019 прикажана во Кина!
Следна објаваИнкубатор втора продукција
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР