Чизми кои се во тренд со години …

Модната куќа Chloe во 2008 година ги создаде првите Susan чизми до глуждот, а денес, речиси 10 години подоцна, тие продолжуваат да ги освојуваат срцата на трендсетерките низ целиот свет.

Популарноста ја доживеа така, што стана неизбежен моден детал на сите блогерки и други познати личности.

Со појавувањето на блоговите, Pinteres и другите социјални мрежи, само дополнително ја зголеми нивната побарувачката. Во текот на годините, Susan чизмите добија безброј верзии, па сега можеме да избереме помеѓу модели од кожа, кадифе, комбинација на кожа и во сите можни бои.

СПОДЕЛИ
Претходна објава5 навики на успешните луѓе!
Следна објаваYeonnam 239-20 со ентериер инспириран од стрипови!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР