Инспиративниот амбиент е формулата за успехот на новоотворениот сеулски кафе бар Yeonnam 239-20, чиј првично дизајниран ентериер одлично игра со имагинацијата на гостите, што ги прави да се чувствуваат како да зачекоруваат во некој весел комичен или ретро цртан филм.

Внатрешноста на овој шармантен кафе бар лоциран во популарната област на Сеул Yeonman-dong е од култната корејска ТВ-емисија “W” и “Han Hyo-joo”, чија акција е заснована на битката на ликовите од реалниот свет и светот на фантазијата што се одвива на интернет.

Престојот во овој објект за дружење, работа и уживање, создава генијална 2D оптичка илузија во црно-бела боја, кој е со цел, стриповскиот ефект да биде комплетен, присутен исто така и на деталите, како на чашите, садовите и приборот за јадење.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧизми кои станаа модна класика!
Следна објаваДЕНЕС СИТЕ НА ШОПИНГ ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР