Сите ние посакуваме да имаме убава и негувана кожа на вратот и лицето, но ретки се оние кои имаат таква генетска предиспозиција да го уживаат тој благодет и да имаат убав кожа без додатно вложен труд.

Секој од нас има омилени дневни ритуали кога станува збор за нега на нашето лице. Некој тоа го прави на попрактичен начин, додека останатите пристапуваат на ова со доза на хедонизам при тоа уживајќи како да е во некој спа-центар.

Вулканската пепел е најновиот тренд за кој се почесто се зборува, и со сигурност може да се каже дека го превзема тронот од најпосакуваната маска од глина, која долго време го имаше приматот во третманите за убава кожа. Оваа интересна состојка е богата е богата со сумпор, кој пак има антибактериск и антивирусни честици и воедно ја штити кожата од нечистотија.

Вулканската пепел е совршен пилинг кој со леснотија ги отстранува мртвите клетки од вашата кожа и ја прави истата мека,нежна и негувана.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајдобри начини за употреба на огледала кака декорација!
Следна објаваНови 4 торби на Christian Louboutin Mary Jane Mini Bucket
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР