Британската група Spice Girls пред 10 години ја запре работата на музичката сцена, но оваа година се враќаат на голема врата.
Девојките од бендот одлучија да се обединат и да направат турнеја. За жал, Victoria Beckham, нема да им се придружи овој пат.

Melanie Brown, Emma BuntonGeri Horner и Melanie Chisholm  ги открија деталите.

“Ќе настапиме само ние четири, но сепак се надевам дека Victoria  некако ќе ни се придружи. Ќе биде тажно да го пропушти ова”, рече Melanie Brown.

 

Турнејата ќе започне на стадионот “Етихад” во Манчестер на 1 јули 2019 година, а билетите ќе бидат на продажба од оваа сабота. Четворката исто така, ќе настапат во Ковентри, Сандерленд, Единбург и Бристол а ќе завршат на стадионот Вембли во Лондон.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваTimberland слави 45 години од постоњето на “yellow boots”
Следна објаваИзберете совршен веренички прстен!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР