Младата модна икона Jazzelle Zanaughtti блесна во новиот рекламен спот на познатиот британски бренд ASOS со наслов “My style is never finish”. Оваа млада звезда во подем за кратко време го освои модниот свет и неговите следбеници со својот неконвенционален стил.

Во новата реклама таа се појавува облечена како вонземјанини кој доаѓајќи на земјата ја истражува новата околина за веднаш потоа кадарот да се смени и да ја смести Жизел во фризерски салон промовирајќи го ретро стилот на 80те години.

Маркетинг директорот на Асос изјави дека целта на оваа рекламна кампања е да ги натера клиентите постојано да истражуваат и експериментираат што модата во потполност тоа им го дозволува. Режисер на спотот е Теренс Нил, кој е творец на рекламата на Адидас Original is never finish!

Погледнете го!

Jazzelle Zanaughtti

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубави есенски идеи за вашиот дом!
Следна објаваТри знаци дека ви недостасуваат протеини во вашиот организам!
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР