“Камиказе” е јубилејниот десетти албум на американскиот рапер Еминем, кој официјално беше објавен на 31 август оваа година.

На него се наоѓаат 13 песни, од кои последната Venom, пред неколку дена доби спот. Venom исто така е и насловната песна на истоимениот филм, кое прикажување започна неодамна во кината низ целиот свет.

Веднаш по објавувањето, песната експресно влезе меѓу првите 50 најслушани синглови во САД, Канада и Австралија.

Спотот за Venom го следи претходно објавеното видео за песната Fall.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Pastel – Wine and Dine” и шеф Огненовски со нов концепт!
Следна објаваНова кампања на GUCCI очила за есен 2018!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР