Во новата кампања на Гучи за есен / зима 2018, ѕвезда повторно е кинеската  актерка Ни Ни.

Гучи очигледно ја најде модната инспирација за новата колекција во модата од 1970-тите, а моделите Седона Леџе и Стела Лучија се позираат заедно со актерката  Ни Ни во амбиент на прес-конференцијата.

Со ретро микрофони и ретро фризури, девојките носат огромни рамки на очила кои ги покриваат нивните лица во стилот на филмските ѕвезди или како Џеки Кенеди.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПогледнете го новиот спот Venom на Eminem!
Следна објаваHERMES чанти за пролет/лето 2019!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР