Неодамна, модната куќа Хермес ја претстави својата најнова колекција за пролет / лето 2019, на хиподромот Longchamp во Париз.

Освен фактот дека презентациите на колекциите Хермес секогаш ги оставаат посетителите без текст, брендот презентираше голем број на аксесоари, а нам посебно ни се допаднаа чантите – мали, големи, различни форми и бои.

Минимализам или екстраваганција, сè е во игра.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова кампања на GUCCI очила за есен 2018!
Следна објаваВроцлав во Полска – град кој треба да го посетите!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР