Постојат многу прекрасни места каде да го планирате вашето следно европско патување, а еден од нив е белгискиот град Бриж. Градот е преполн со историски средновековни згради, импресивни замоци, живописни патувања по каналот и ред други атракции. Доколку одлучите да го истражувате овој град, размислете да престојувате во еден од овие високоценети хотели и да се чувствувате како дома.

Hotel Van Cleef

За пријателско гостопримство и одличен хотелски концепт, резервирајте соба во хотелот Van Cleef во Бриж. Постојат само 15 соби и апартмани во овој хотел, и секојa соба и апартман има мешавина од класичен и модерен стил. Во внатрешноста на собите, ќе најдете мермерни бањи, луксузни тоалети, бањарки и папучи, минибар, бесплатен Wi-Fi, и други погодности. Тука исто така можете да ги најдете тематските пакетски договори кои вклучуваат попладневен чај, бродски патувања по каналот и континентален појадок.

Исто така, одлична идеја е да резервирате престој во хотелот Duke’s Palace, кога сте во Бриж. Ова е поранешната резиденција на аристократијата на Бургундија и сега е хотел со 5 ѕвезди во срцето на градот. Тука има 110 соби и апартмани кои ја слават елеганцијата на 15 век. Исто така, ќе најдете градина, тераса, ресторан, бар, спа и фитнес. Семејни соби со две спални се достапни ако патувате со поголема група.

The Pand Hotel
Pand е мал луксузен хотел кој е поставен и убаво декориран со антиквитети и уникатни украси. Сместен во караван куќа од 18 век и сега е хотел со 26 спални. Тој е во срцето на градот, но е сместен на тивка улица каде што лесно можете да одите до музеите и каналот. Лесно е да се препуштите на блиските ресторани, музејот Groeninge и Grote Markt. На лице место ќе најдете библиотека, пријатен бар, бесплатен Wi-Fi во хотелот. Собите, исто така, имаат телевизори, мермерни бањи, Ралф Лорен ткаенини, и крошни кревети. Децата се исто така добредојдени тука, и хотелот нуди услуги за чување на деца, колички, детски филмови, боички и играчки и други активности за деца.

Hotel Navarra Brugge

 Исто така е во централна локација и претставува прекрасен хотел за да се сместите. Самиот хотел е историски споменик, и тоа е хотел со четири ѕвездички, кој нуди пријателски услуги и врвни ресторани. Тука ќе најдете паркинг на лице место, бесплатен Wi-Fi, бар и градина со тераса, велнес центар и базен, и вкусен појадок. Појадокот се служи во работните денови од 07:00 до 10:30 часот и за време на викендите од 07:00 до 11:00 часот. Велнес објектот на хотелот вклучува затворен загреан базен, топла сауна, професионален фитнес центар, и соблекувални. Во хотелскиот бар и интимниот џез-бар на терасата може да слушате музика во живо.

Guesthouse Bonifacius
Ако сте во потрага за поспектакуларно искуство во Бриж, тогаш треба да го посетите хотелот Guesthouse Bonifacius. Оваа куќа датира од 16 век и гледа на каналот во центарот на градот. Ова е шармантно и приватно место за престој во градот каде што има гранитни бањи, џакузи бањи, високо квалитетни производи за тело и библиотека на филмови за гледање. Уживајте во бесплатни мини-пијалоци, бесплатен Wi-Fi, и во гледање оригинални антиквитети и уметнички дела тука. Ќе уживате во јадењето појадок во интимната готска соба, која има поглед на каналот, и познатиот ресторан De Gouden Harynck е во близина.

HotelPrinsenhof
Последниот голем хотел што ќе го споменеме е хотелот Prinsenhof Bruges, кој претставува историско и луксузно место за престој. Постојат 24 соби во овој стилски хотел, кој нуди вкусен појадок секое утро. Во вечерните часови, можете да го посетите барот наречен The Bowler. Ова е хотелот во кој домашните миленичиња се добредојдени.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВикторија Бекам ја прославува 10-годишнината на својот бренд!
Следна објава5 навики кои можат да ви го продолжат животот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР