Воодушевени сме од минималистичките вазни на корејската дизајнерка на ентериери.
Ако сакате цветни аранжмани во ентериерот, сигурни сме дека ќе бидете импресионирани од овие уникатните минималистички вазни кои дизајнерката и архитект Со Јунг Ли ги има креирано во своето студио во Сеул.

Дизајнирани од стаклени епрувети и тркалезна дрвена рамка, овие необични мали куќички за свежи мали букети, се детали кои совршено се вклопуваат во најразлични стилови на ентериери.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФотељата Thousand Eyes е уникатно и весело парче мебел!
Следна објаваСветкава колекција на New Balance!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР