Не плашете се да планирате трудничко летување, бидејќи тоа не значи дека нема да уживате само затоа што е различно од сите претходни.
Летото е тука, а вие по малку се плашите од одење на летување.

Стотина прашања ви се моткаат по главата, а од некои ве фаќа вистинска паника. Дали ќе добиете труднички дамки на сонце? Можете ли да настинете пливајќи во морето? Смеете ли да се напиете чаша вино по романтична вечера? Сите овие прашања ви паѓаат на памет додека размислувате – да се оди на одмор или не.

Патувањето е корисно затоа што ќе бидете порелаксирани и ќе се чувствувате подобро. Ќе го искористите последниот одмор на кој можете целосно да се посветите себе си и ќе соберете енергија за напорите кои ќе ве очекуваат за време и по породувањето.

Тоа што ќе ви обезбеди удобен и безбеден одмор е добар план и зголемена претпазливост. Запомнете дека бременоста го променила вашето тело – однатре и однатре.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУникатен луксуз во семеен стан!
Следна објаваОд сега можете да направите Lego – верзија на себе!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР