Ако сеуште не сте одлучиле на која дестинација да го поминете вашиот летен одмор, Ви препорачуваме да го разгледате едно од најубавите острови – Корчула.

Ова острово ќе ве воодушеви со своите плажи и рустикалната архитектура која сведочи за родното место на легендарниот Марко Поло.

Катедралата Свети Марко, Градскиот музеј, интересениот музеј на Марко Поло, автохтониот танц Морешка и автентичните природни убавини, се само некои од глетките кои се најдоа во едно од последните видеа снимени во рамките на глобалниот креативен проект „Cities in 4K“, кој во последните неколку години снима најубави градови во светот.

Погледнете …

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУтре вечер во Салон 19:19 КИЦ – премиера на “Кафез”!
Следна објаваНовата кампања на Moschinо со важна политичка порака!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР