Модниот бренд Moschino на Instagram ги објави фотографиите од новата кампања есен / зима 2018/19.

Главните улоги во кампањата на Moschino за колекцијата есен / зима 2018/19 ги толкуваат врвните модели Kaia Gerber и Gigi Hadid, кои позираа како вонземјани.

Модната приказна за вонземјани облечени во класични парчиња во стилот на шеесеттите години.

Креативниот директор на брендот Jeremy Scott, бил инспириран од теоријата на заговор, според која холивудската дива Marilyn Monroe дознала од претседателот John Kennedy дека вонземјаните навистина постојат.

Jeremy Scott сака да испрати важна политичка порака до кампањата против ксенофобичната политика на актуелниот американски претседател Donald Trump.

“Хероините во мојата кампања се портокалови, сини, жолти, зелени, но тоа не е важно во целата приказна. Тие се наши соседи, пријатели, колеги, роднини и најблиски “- кажа Jeremy Scott, кој на профилот на Instagram најави пристигнување на нова колекција.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКорчула во глобалниот креативен проект „Cities in 4K“!
Следна објаваЛауреат на “Златната камера 300 за животен опус”, на 39 Иффк Браќа Манаки е ….
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР