Мистична, живописна, насликана во разни бои, пространа како пустина и длабока како нејзините непрегледни кањони – тоа е Перу, земја со повеќе идентитети.

Посетете ја Лима нејзиниот главен град, Куско, престолнината на Инките, Мачу Пикчу, вечната тајна и нереалните пејсажи на оваа прекрасна земја.

Дознајте како древните Инки живеела во хармонија со реките, сонцето, дождот, океанот, џунглата, перуанските планини и студените Анди, прилагодувајќи се на времето и околината …

Дел од древните Инки сѐ уште живеат во секој град и можете да ги препознаете според нивните обичаи. Патувањето во Перу ве враќа низ времето и ви овозможува повторно да го откриете возбудливиот живот на Инките, како и нивните големи уметнички дела, нивните празници, корените на нивната општествена моќ и енергијата на нивниот народ.

Модерни и космополитски, градовите во Перу го воодушевуваат локалното население и туристите, нудејќи различни забава, уметност, дизајн, музика и една од најбогатите и најпрестижните кујни во светот.

Доживејте го Перу и откријте го богатството на различни светови, со интригантни пејзажи, звуци, бои и вкусови. Многу дестинации и искуства како што се брегот на Перу и планините можат да се разберат само ако ги видите.

Перу ќе ве поздрави со насмевка, многу забава и многу вкусови. Главниот град е модерен и убав пример на космополитската страна на Перу, со гастрономија од светска класа која е препознаена како една од 12-те најубави кујни на планетата, со неговиот живописен ноќен живот и разни културни активности и забава.

Перу се рефлектира во своите западни, источноазиски и африкански влијанија – со пустини, планини, шуми, Амазон и морето, флора, фауна и широк спектар на културни изрази. Сето тоа Перу, кој чезнее да го истражите.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСе отвори нов хотел со дизајн на Zaha Hadid!
Следна објаваСреќен роденден Marilyn Monroe! – со ретки необјавени портрети
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР