Vera Wang e кралица на модата за венчаници, а сега нејзиниот познат стил го  пренесува на свадбените торти …

Овaa дизајнерка обично се препознава по своите уметнички дела изработени од тантела и тул, но овојпат таа се здружи со компанијата Laduree за да креира  прекрасни дизајни по кои е позната, но од глазура.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИталијански луксузен бренд со пристапни цени!
Следна објаваСе отвори нов хотел со дизајн на Zaha Hadid!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР