Луѓето кои пушат повеќе од пет години се со поголема веројатност да се соочат со белодробни заболувања, како што се бронхитис и кашлица.

За да ги избегнете овие иритации и да ги исчистите белите дробови од отровите, обидете се со овој рецепт.

Состојки:
литар вода
2 лимони
шоља нане
2 лажици ѓумбир
1 горчлива диња

Исечете ги лимоните на парчиња и истурете го во водата. Додадете ги листовите од нането и ѓумбирот. Исчистете ја горчливата диња (предходно исчистена од семки) на мали делови и додадете ја во водата. Чувајте го овој пијалок во фрижидер околу пет часа.

Пијалокот се пие три дена, секој ден по две чаши. После тоа направете пауза, па повторете ја постапката по еден месец.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСекоја жена сака да биде успешна, но за тоа се потребни 3 промени!
Следна објаваВљубеници во летото: Летни трендови од Women’secret!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР