Познат француски произведувач на чоколадо ги претстави своите први слатки без млечни производи, глутен и шеќер …

Науката тврди дека чоколадото им помага на луѓето така што тoa го стимулира ослободувањето на ендорфiнот и серотонинот во мозокот, што нè прави среќни и опуштени. Сепак и покрај сите свои придобивки, луѓето се борат против желбата да го јадат, особено ако се на диета или внимавааt на секоја храна која ја внесуваат.

Сега можете да уживате во новата колекција на La Maison du Chocolat, која не содржи млечни производи, глутен и шеќер.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОсвежете го домашниот простор со нови инспиративни идеи!
Следна објаваЦветниот принт е во мода, еве како се носи!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР