Одвреме на време, здраво е да се освежи просторот во кој живеете. Тоа ви дава нова подмладена енергија и јасно психолошко чувство дека вашиот простор е вашиот дом.

Неколку интересени совети од најголемите дизајнери на ентериери:

Поврзете ги боите и акцентите во целата соба
Симетријата е клучна
Посветете внимание на опкружувањето и на тоа што вашите прозорци врамуваат. Изградете го својот простор околу фокусната точка.Уредете го топло просторот со бои кои се пригушени. Внимавајте на делот кој го привлекува окото
Користете текстура за да креирате димензија наместо боја
Посветете посебно внимание на плочките во купатилото.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДенови на финансиска писменост од 11 до 13 мај!
Следна објаваУживање во чоколадо без грижа на совеста!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР