Австралискиот архитект, Andrew Maynard, ги дизајнираше овие „паметни скали“ кои го освежуваат просторот и исто така служат како мали полици за складирање на секојдневните работи.

Проектот наречен My-Homeproject зазеде место во домот на архитектот и неговата канцеларија Austin Maynard Architects во Мелбурн.

Забавно, нели?

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПарфемот “Coco Mademoiselle” – икона меѓу парфемите!
Следна објаваЛуксузен Resort Es Esadi – Marrakech!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР