Дали фамозниот парфем “Coco Mademoiselle” се наоѓа на вашата тоалетна маса?

Сите обожувачи на овој култен Шанелов парфем, ќе ги израдува веста дека тој ќе ја добие својата посовремена варијанта. Луксузното-шик шишенце со голема доза на романтика ја освои женската популација за многу кратко време, откако за прв пат се појави во 2001 година. Вистината е дека овој парфем единствен кој го има статусот на “икона”помеѓу парфемите.

Новата регенерирана верзија на парфемот останува верна на ориенталниот извор.Се уште ќе може да се почувствува мирисот на сицилијанскиот портокал и мирисот на бергамот.

За да го подигне на повисоко ниво, Оливие Полже главниот лик во изработка на парфемите во Шанел, додаде поголема доза на лисја од пачули помешани со ванила.

Суптилна комбинација во која со сигурност ќе се вљубите на прв поглед.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХороскоп за ден 11.04.2018 година!
Следна објаваИдеални скали за Вашиот дом!
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР