Сигурно се сеќавате дека претходно оваа година пишувавме за познатите фрижидери Dolce & Gabbana, украсени во сицилијански стил …

Тие ја пренесоа својата креативност во областа на кујнските апарати во соработка со компанијата Smeg. Пред две години, тие лансираа линија на соковници,тостери и чајници чија вредност изнесуваше околу 600 долари, а фрижидерите за кои сега пишуваме чинат 50.000 долари.

Овие фрижидери се продаваат ексклузивно во стоковните куќи Neiman Marcus и доаѓаат со дополнителни трошоци од 495 долари за испорака. Има седум достапни фрижидери кои се рачно насликани во традиционален стил од различни уметници. Силните, примарни бои и многу интригантните дизајни ги прават многу впечатливи, но во исто време е многу тешко да се комбинираат со останатиот декорација во кујните.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПролет со модни додатоци од Marc Jacobs!
Следна објаваВелигденски декорации во домот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР