Marc Jacobs ја претстави кампањата за колекцијата ready-to wear и повторно нè маѓепса …

Станува збор за рекламна кампања во која главните ѕвезди се неизбежните модни додатоци за пролет-лето 2018 година.

Главните протагонисти на кампањата се моделите Lili Nova, Karisa Pinkston, Adesuva Aigevi…

Судејќи според фотографиите, новите модни хитови ќе бидат стилизирани турбани со декоративни детали, пилотски очила во бои, шик чанти и сандали на платформи.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТрендови во уредување на ентериерот инспирирани од вашите патувања!
Следна објаваФрижидери од 50.000 долари!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР