Da Vetro е стаклена колекција со ограничено издание, а дизајниранa е од група на млади меѓународни дизајнери од Fabrica, истражувачки центар во Италија за PLEASE DO NOT ENTER.

Оваа колекција содржи вазни, бокали и садови, кои се инспирирани од гестови, ставови и димензии. Во оваа колекција има осум дизајни, од кои секој е рачно изработен од страна на дувачот на стакло, Масимо Лунардон. Само 30 парчиња ќе бидат произведени од секој дизајн.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМузеј на селфи во Glendale California!
Следна објаваПретседателски апартман во хотел Мandarin Oriental Pudong – Шангај!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР