Во малото гратче Glendale кое и припаѓа на државата Калифорнија, неодамна беше отворен по малку чуден музеј. Музеј на селфи! Да, драги наши читатели, убаво прочитавте. Во него посетителите ќе ја имаат таа можност да ги прават омилените селфи фотографии и тоа во најразлични уметнички амбиенти исто како да престојуваат во некој музеј, кафуле или ресторант.

Еве како изгледа музејот! Интересно, зарем не!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШангај преку објективот на Mark Siegmund
Следна објаваУникатна декоративна колекција од стакло!
Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР