Актерката Анџелина Џоли, повторно се најде во улога на амбасадорка на новиот Guerlain парфем …

Оваа убавица на четириесет и две години, воодушевува како заштитно лице на Mon Guerlain Eau de Parfum Florale во оваа кампања. Таа носи силен црвен кармин, а ги покажа и своите познати тетоважи на нејзиниот грб, позирајќи пред фотографот Tom Munro. Покрај принт изданијата, оваа прекрасна актерка е ѕвезда и на промотивните слики кои се дело на Mathieu  Cesar.

Mon Guerlain Eau de Parfum Floralе е опишан како цветна мешавина со ноти од лаванда, бергамот, ирис и божур.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТренд: мов како домашна декорација!
Следна објаваТренди фустани за пролет 2018 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР