Мовта е традиционален декоративен елемент за време на пролетта, особено околу Велигденските празници …

Мовта внесува чувство на свежина и природа во било кој простор, исто така, многу е лесна за одржување дури и во нејзината природна форма.

Ако се прашувате како самите можете да направите декорации од мов, ви презентираме нови и свежи идеи за користење на мов во вашиот дом.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТренд: “Течни тетоважи”!
Следна објаваГлумицата Angelina Jolie вo новата GUERLAIN кампања!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР