Image may contain: sky and outdoor

Модернизам и традиција беа претставени преку фотографиите на Шангај направени со дронот на Mark Siegemund. Осветлени улици кои ги одделуваат прецизните нискоградби, згради, облакодери, храмови, свирејќи ја заедно симфонијата на хармонијата и разликоста. Доколку Шангај не бил на Вашата листа за посакувани дестинации, по овие фотографии сигурни сме дека ќе биде во Топ 10.

Image may contain: outdoorImage may contain: skyscraper

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: skyscraper, sky and outdoor

Image may contain: outdoor

No automatic alt text available.

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: indoor

Image may contain: outdoor

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБананите се најлошиот избор за појадок!
Следна објаваКожна јакна: Главни трендови за оваа пролет!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР