Кожните јакни не ја знаат сезоната и тие се класици во нашите плакари. Тие исто така, се вистински камелеони и нудат многу повеќе од црн моторџиски изглед.

Што нè очекува оваа пролет кога станува збор за кожни јакни?

Ние ви ги прикажуваме најважните трендови што треба да ги разгледате кога купувате нова кожна јакна.

1.  Western стил
Од кога Диор го донесе вестерн стилот на модната писта, сите модерни жени го прифатија овој најнов тренд.

2. Кожна јакна со ремен
Оваа сезона, кожната јакна може да биде многу женствена. Јакна со појас кој се врзува во јазол или на половината, дополнително ќе ја нагласи вашата фигура, додека V диколтето е идеален избор за пролетта.

3. Каки нијанси
Во прилог на главните ИТ бои за оваа пролет, како што се розова, коњак и бордо, оваа пролет ќе биде обележана со кожни јакни во каки боја. Ова секако е тренд кој треба да се следи и кој станува се повеќе популарен секој ден.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШангај од птичја перспектива
Следна објаваТоп 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР