Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram!

Стефан Велковски

(втор пат со победничка фотографија)

Image may contain: 1 person, smiling

Фотограф кој се занимава аматерски со фотографија, но постепено цели кон професионализам.

Победничката фотографија е направена во автобус со мобилен телефон, а потоа е обработена во Lightroom.

Стефан можете да го контактирате преку неговиот Instagram профил, или e-mail (velkovski.stefan91@gmail.com).

Нена Петковска

(втор пат со победничка фотографија)

Нена Петковска со фотографирање се занимава аматерски. Обожава уметност, па фотографијата е одличен начин да покаже нешто што на неа и се допаѓа или да го претстави начинот на кој гледа на нештата. Моментално фотографијата и е хоби, но би сакала понатаму да се занимавам со неа професионално.

“Сакам да фотографирам се. Тоа најчесто е природа, но кога имам повеќе време и можност фотографирам луѓе. Може да се каже дека фотографирање луѓе ми е најзабавно и предизвикувачки. “

Победничката фотографија е направена на ул. Илинденска во Карпош 3 со апарат Cannon 1200D, а е обработена со Lightroom.

Kонтакт со Нена можете да воспоставите преку нејзниот инстаграм Instagram доколку сте заинтересирани за соработка на проект или пак за фотографирање на некој настан и слично.

 

Фросина Илиевска

Image may contain: 1 person, smiling, close-up

Фросина Илиевска се занимава со фотографија повеќе од 10 години. Има учествувано на 10тина меѓународни изложби и досега има организирано една самостојна изложба. Како особен успех го смета објавувањето на две нејзини фоторафии на порталот на National Geographic.

Фотографијата е направена во старт хотел во Прага, фотографирана со Iphone 5s и обработена во Инстаграм.

Kонтакт со Фросина можете да воспоставите преку нејзниот инстаграм Instagram доколку сте заинтересирани за соработка на проект или пак за фотографирање на некој настан и слично.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКожна јакна: Главни трендови за оваа пролет!
Следна објаваМода за мажи: Нова Balmain кампања за пролет/лето 2018!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР