Ружички од јаболко и тесто!

Потребни состојки:

две јаболка
половина лимон
една лажица брашно
едно пакување лиснато тесто
три лажици џем од кајсии
цимет
шеќер во прав

 


Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваVERSACE – колекција есен/зима 2018 – гламурозен тартан и плисе!
Следна објаваЗамокот Frederiksborg во Данска!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР