Tom Ford го претставува Vanille Fatale, новиот неверојатен парфем од ексклузивната колекција Private Blend.

Најавен како страшен и пркосен парфем, Vanille Fatale е олицетворение на моќта на природата и бурата, според официјалниот опис на брендот Tom Ford. “Невозможното станува реално, премногу добро за да биде вистина”.

Мешавината на зачините шафран и коријандер го отвора мирисот. Срцето на Vanille Fatale е совршена бура од печено кафе, нарциси и френгипани кои заведуваат со ноти на ванила од Мадагаскар и богат махагони.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕлегантен и рачно изработен грамофон Barky!
Следна објаваШто ќе се носи оваа есен – од колекцијата на Tom Ford!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР