Дизајнерското дуо Jack McCollough и Lazar Hernandez, за прв пат создадоа парфем за нивниот бренд, кој во секој поглед ја одликува моќта и кревкоста на жената и големата пустина на Аризона.

Шишенцето?

Тоа е инспирирано од сувенирите што сите ги носиме од патувањата.

Мирисот?

Светол и минерален со освежувачки ноти.

Име?

Аризона.

Природното пространство и флората во Аризона обезбеди потребен поттик да се создаде првиот парфем на модната куќа Proenza Schouler, на дизајнерите  Jack McCollough и Lazar Hernandez.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваKarl Lagerfield-кралот на високата мода!
Следна објава5 нови трендови во кујните кои можете да ги пробате!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР